ILMOITTAUTUMINEN

Vuonna 2018 tapahtuma viettää välivuoden. Ilmoittautuminen vuoden 2017 tapahtui sähköisen palvelun kautta:

http://rakas.tapahtumiin.fi/fi/

 

Sarjat ja osallistumismaksut (20.8.2017 mennessä) 

- alle 12-vuotiaat (1, 7 km), 5 euroa

- alle 15-vuotiaat  (5 km),  10 euroa

- M/N, (kipakka 10 km), 25 euroa

- M/N (päämatka 21 km), 30 euroa

 

Jälki-ilmoittautuminen (20.8.2017 jälkeen tai kilpailupaikalla)

 - alle 12-vuotiaat (1, 7 km), 7 euroa

- alle 15-vuotiaat  (5 km),  12 euroa

- kuntosarja (5 km), 17 euroa

- M/N (kipakka) 10 km, 30 euroa

 - M/N (päämatka 21 km), 35 euroa

 



Ilmoittautuneet 21.8.2017 mennessä (119 kpl)

 

Naiset Päämatka 21 km

Heidi Haapasalo - Tampereen Pyrintö

Terhi Jantunen

Jaana Kähö

Sannika Michelsson - Yle

Unna-Sisko Palo - Navi

Pauliina Pohja - Team Bike Hotel Concept Iso-Syöte

Satu Puolakka

Minna Ryyppö

Hilla Ryösö

Aino Saranko - Saimaa Trail Runners

Satu Valassaari

Marjut Vallin

 

Naiset Kipakka 10 km

Anna Ahlqvist - willtri

Kaisa Grönman

Noora Heino - Saimaa Trail Runners

Katja Hytti

Anna Kaisa Kohonen

Marja Korhonen

Maija Koskinen

Katja Kuokka

Katja Lahikainen

Sanna Laine

Saija Lyijynen

Aija Matela

Henna Mustonen

Elina Mustonen

Saarinka Mäki-Hokkonen - Lappeenrannan uimaseura

Johanna Nousiainen - Lost Bastards

Minna Parikka - Lum

Tuula Pihlajaniemi - Saimaa Trail Runners

Satu Pulkkinen

Päivi Repo

Elina Rintee

Sirkka Rutanen

Miira Sinkko - Takomorunners

Elina Suominen - Imatra

Kati Syväoja - Saimaa Trail Runners

Iida-Mari Takanen - Kymin Koskenpojat

Mari Talka-Ritala

Ilona Talonpoika - RaKaS

Riikka Tuuliainen

Anna Valtonen

 

Miehet Päämatka 21 km

Eemeli Airaksinen

Aarre Asikainen - Saimaa Trail Runners

Pekka Frisk - PulsanPommi

Aki Hietanen - SK Vuoksi

Matti Huttunen - LUM

Kari Kuosmanen - JokoMoko Oy

Jonne Lakanen - Nyrhilän Nykäys

Petteri Lintunen - Talvisalon Seudun Hirvimiehet

Jyri Makalainen - Siilin Rasti

Timo Myllys

Simo Myllys

Janne Märkälä - Tampereen Pyrintö

Janne Nuopponen

Ville Nykänen - Jalkaväkikoulu

Tommi Paajanen - Simpeleen Urheilijat

Oskar Paakkarinen - Yrjönkadun Martat (YrMa)

Totte Packalen - Veikkolan Veikot

Esa Pekka Palmi - RAPSU

Juha-Petteri Pasma - Rajan Urheilijat

Konstantin Pavlov - Willtri

Jari Räisänen - Saimaa Trail Runners

Timo Rötkö

Antti Savonen

Kim Sojakka

Aapo Talonpoika - RaKaS

Jaska Wallenius

Janne Viljamaa - Navi

Mikko Välimaa - Ohkolan Oka

 

Miehet Kipakka 10 km

Petri Frondelius

Aki Grönman

Jouni Havukainen

Ville Joskitt - WillTri

Kari Kakkola - LUM

Jani Kiuru - Raja-Karjalan Suunnistajat

Olli Kiuru - Vehkalahden veikot

Kai Korhonen

Seppo Kylliäinen

Jani Laine

Christian Lindgren - Lost Bastards

Joni Niskanen

Matti Piispanen - Saimaa Trail Runners

Pasi Poikonen - Joutsenon Kullervo

Paavo Ritala

Aki Saari - VaajTe

Mika Saarinen

Kalle Savolainen

Joona Sinkko - Takomorunnesr

Ari Sinkko - Takomorunnesr

Jyri Syväoja - Saimaa Trail Runners

Harri Tuliniemi - Lappeen Riento

Mikko Vanhatalo

Mikko Viholainen

 

Nuoret alle 15-v 

Martta Kivelä - Raja-Karjalan Suunnistajat

Luukas Länsivuori - Rakas

Maisa Sopanen - Raja-Karjalan Suunnistajat

 

Lapset alle 12-v

Saara Jantunen

Reea Kantanen - Raja-Karjalan Suunnistajat

Veikko Kivelä - Raja-Karjalan Suunnistajat

Jenny Kohonen

Veikka Korhonen

Viljami Kälviäinen

Venla Lintunen - Raja-Karjalan Suunnistajat

Aapo Lintunen - Raja-Karjalan Suunnistajat

Elmo Lintunen - Raja-Karjalan Suunnistajat

Jonatan Länsivuori - Rakas

Julius Länsivuori - Rakas

Vivi Mustonen

Ukko-Pekka Mustonen

Anni Mäki-Hokkonen - Lappeenrannan uimarit

Kasper Packalen - Veikkolan Veikot

Jonas Packalen - Veikkolan Veikot

Alpo Poikonen - Joutsenon Kullervo

Nella Törmänen - RaKaS

Aleksi Törmänen - RaKaS